o firmě

 

Již v květnu 2019
 

 

Foto viz.
fotogalerie

 

 

Se seminářem 
- Ajurvédská praxe, masáže a meditace

09. 04. 2019 - do 20. 04. 2019

Vydejte se s námi na cestu na ostrov věčného jara, na ostrov sopečného původu v atlantickém oceánu, plného květů a  vavřínových pralesů.  Rozeklané útesy s mimózami, orchideje a anturie nejen na tržištích a v květináčích, ale jako divoce rostoucí vegetace vyšších poloh láká milovníky přírody z celého světa. 
Zapomeňte na slunění a hodinové koupání v moři, zde se jedná o Madeiru!  Malý ostrov, který si turisty podmaňuje nádhernou divokou přírodou, volnějšími i drsnějšími výšlapy po horách a také svým vínem.

Můžete spatřit  původní barevné trojúhelníkové domečky v Santaně, kam byste ubytovali skřítky, slaměné střechy vesnic, kam vás mohou přivést cestičky podél zavlažovacích kanálů – levad, kterých je na Madeiře více než neuvěřitelných 2000 Km , úchvatné botanické zahrady nad hlavním “fenyklovým“ městem Funchalem,  stařenky nabízející cípaté kulichy a ponča z ovčí vlny… 
 
Na naší cestě tímto magickým ostrovem se setkáme s drsnou vulkanickou krajinou, výhledy z jedněch z nejvyšších vyhlídkových míst Evropy a také nádhernými stezkami kolem Levád. Kontrastem k drsným útesům a divokému oceánu bude meditační program, který nás zavede do zákoutí naší duše a provede nás teorií i praxí ajurvédských masáži.

 Vítejte v zelené zahradě (tak trochu) ztracené v Atlantiku!!!

Ajurvéda s Vladimírem Mazalem
 
Pan Vladimír Mazal je zkušený lektor. K ajurvédě se dostal přes orientální medicínu z Číny, Kazachstánu, Indie a Tibetu. Postupně pronikal do podstaty ájurvédské medicíny, jako celostní a všeobsahující vědy - vědy o životě. Pod vedením Govindy Rajpota, spolu s průběžnou praxí, v mezinárodním ájurvédském centru Tapovan ve Francii, se od roku 2005 začal plně profesně věnovat ájurvédě, ájurvédským dátásnéhan masážím, tak, jak je učili učitelé z indického Rádžastánu. V roce 2008 si založil vlastní centrum zaměřené na potřeby ajurvédské medicíny v překrásném prostředí Českého Ráje. V rámci pobytu nás čeká nejenom poznání našeho těla a seznámení s ajurvédskými principy, ale také nauka rehabilitačních cviků a psychických přístupů a teorie a praxe ajurvédských masáží.
Více informací o panu Mazalovi najdete zde: https://www.ajurveda.top/

Cena:

42 000 Kc za osobu

Cena zahrnuje
Zpáteční letenku Praha – Madeira – Praha
Veškerý transport
Ubytování v krásné vile Casas de Levada se zahradou https://www.casasdalevada.com/index.php/en/ - 11 nocí se snídaní
Vstupné
Meditační bloky, kurzy ajurvédských masáží s p. Mazalem
Individuální konzultaci s p. Mazalem 
Česky mluvící průvodkyni po celou dobu cesty
Veškerý servis CK
Zákonné pojištění CK
 
Cena nezahrnuje
 
Soukromé cestovní pojištění
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program mimo uvedeného
Jídlo mimo uvedeného
 


Itinerář

Den 1
Seznámení na letišti, odlet z Prahy do Funchalu. Přílet v pozdních nočních hodinách a ubytování v nádherném klidném prostředí lavad - http://www.casasdalevada.com. Po celou dobu pobytu na jednom místě. 
Den 2
Ranní rozcvička před snídaní na terase. Dopoledne relaxace po cestě. Krátká procházka po okolí / cca 2 hodiny. Ukázka a následná praxe ajurvédských masáží. Večerní meditační cviky. 
Den 3
Ranní rozcvička před snídaní. Po snídani se vydáme prozkoumat hlavní město Madeiry-Funchal. Navštívíme nádhernou katedrálu Sé, radnici, nejstarší klášter Santa Clara, tržnici s květinovým a rybím trhem, Guvernérskou zahrada, úžasnou tečkou bude ochutnávka tradičních vín Madeira v místních sklepích.Večerní meditační cviky. 
Den 4
Ranní rozcvička před snídaní. Po snídani začneme objevovat severo-západ ostrova: popojedeme do Porto Moniz s jezírky v pobřežních skalách přes krajinu s terasovitými políčky, vodopády na cestách (Ribeira da Janela), černou písečnou pláž v Seixal. Trasa povede přes proslulé vyhlídkové místo Madeiry Encumeada s úžasnými výhledy na horské masívy a údolí. Krajinou vavřínových pralesů se dostaneme do oblasti zvané přímo Laurissilva Forest. Na konec nás čeká návštěva městečka Sao Vicente. Večerní meditační cviky. 
Den 5
Ranní rozcvička před snídaní. Relaxační den. Večerní meditační cviky. 
Den 6
Ranní rozcvička před snídaní. Vydáme se na východ Madeiry: výjezd na Pico do Areiro- 1818m.n.m., 3.nejvyšší bod ostrova a nejvyšší místo, kam se dá na ostrově vyjet. Cesta dolů přes typický madeirský venkov mezi domky se slaměnými střechami, výhledy. Cesta na nejvýchodnější cíp ostrova s možností výhledů na sever i jih. Zastávky v krajině vavřínových pralesů v Ribeiro Frio se pstružími sádkami. Cestou uvidíme i typické trojúhelníkovité domky v Santaně, pojedeme přes Portellu na nejvýchodnější cíp do Sao Laurenco: úchvatné přímořské scenérie barevných skal. Cestou zpět pojedeme přes Machico–nádhernou zátoku se zlatým pískem. Celodenní výlet.Večerní meditační cviky. 
Den 7
Ranní rozcvička před snídaní. Relaxační den. Večerní meditační cviky. 
Den 8
Cílem dne bude Údolí jeptišek. Vyjedeme na vyhlídkový bod Eira do Serrado s nádhernými výhledy a pohledem do chřtánu někdejšího sopečného kráteru, kde se od 16.století- v izolaci schovaná před piráty- rozrostla vesnice Curral da Freiras, dnes obklopená specifickou vegetací kaštanovníků, ze kterých obyvatelé pečou tradiční koláče a vyrábí likéry. Vesnici si prohlédneme, ochutnáme místní produkty a cestou zpět se zastavíme v Camara de Lobos, přímořské vesnici, kde při svém pobytu maloval W. Churchill místní kolorit. Ochutnáme tradiční madeirský alkohol poncha. Večerní meditační cviky. 
Den 9
Ranní rozcvička před snídaní. Relaxační den. Večerní meditační cviky. 
Den 10
Funchal - Ranní rozcvička před snídaní. Nezapomenutelné výhledy se naskytnou po výjezdu lanovkou na MONTE s poutním kostelem a tropickou zahradou. Návštěva botanické zahrady. Je zde možnost nechat se svézt 2km dolů proutěnými saněmi, dříve tradičním prostředkem k přepravě zboží a úrody.(není v ceně)Večerní meditační cviky. 
Den 11
Ranní rozcvička před snídaní. Krásná túra podél Levady Rabacal - 25ti pramenů. Večerní meditační cviky. 
Den 12
Odlet do Prahy.
 


Pořádající:
Mandala Adventures CK

Lidická 6
150 00, Praha

www.ckmandala.cz