Zenoví mistři říkají, že mostem mezi pozicí těla a ducha je dech.

Dech je základním pilířem života, je potravou krve.

Čím delší dech, tím delší život, čím rychleji dýcháme, tím rychleji umíráme.

 

pozemek centra 

 

Prán-dýchání

Jám- přestávka.  Základem síly je dech, když je dech, je síla ovladatelná.

Pránajáma patří mezi základní cviky jógy.
Každodenně prováděná dechová cvičení pránajámy do co největšího zpomalení, jsou tou nejlepší údržbou pro tělo.
Mnoho tzv.civilizačních chorob se dá odstranit nebo aspoň zmírnit, pokud se pacient naučí správně dýchat.Většina z nás se nenadechuje ani nevydechuje naplno.
Díky tomu, se organismus málo okysličuje a kyslík ten je hlavní výživou krve. Většina zdravotních problémů má přímou souvislost s krví.
Japonští lékaři na dlouholetých výzkumech dokázali , jak zenové meditaci buddhistických mnichů díky práci s dechem, mají obrovské pozitivní účinky na lidský organismus.
Pránajámových cvičení je více druhů. Liší se dle toho, jak nadechujeme a vydechujeme nosními dírkami  a jaké jsou mezi nádechy a výdechy  zádrže.
V ájurvédě se levá nosní dírka bere jako měsíční ,ochlazující a pravá jako sluneční oteplující. Práce těchto dutin řídí automaticky harmonii v celém těle.
Lidský organismu a život vůbec je mezi těmi dvěma póly.
Většina nemocí je způsobena disfunkcí orgánů, a právě cviky pránájámy při pravidelném provádění, uvádí orgány do funkčnosti .Je též vynikající pro astmatiky,
i pro cukrovkáře.


Více info včetně publikace k zakoupení a video naleznete
na

e-shopu


.

Koncem února  2023 proběhl první on-line summmit,
na různá temata z oblasti ájurvédy. Jeho součástí byla i přednáška o pránájámě, jak určitý sled cviků za určitých předpokladů může výrazně změnit náš život na všech úrovních.

V našich ájurvédských rodinných lázních pořádáme kurzy i pro individuální zájemce, kde vyladíme Vaši nervovou soustavu a následně celý organismus , pomocí tisíce let starých orientálních technik tibetské a ájurvédské mediciny. Poradíme, jak tyto techniky může každý doma sám praktikovat.Kromě zdravotních účinků jsou zde u některých technik, též výrazné kosmetické-omlazující účinky, včetně snížení nadváhy, zvláště pro ženy a to každého věku.
Ukážeme Vám směr cesty k plnohodnotnému životu.
Informace na telefonu 737239522  nebo e-mailem mazal@ajurv.cz